Vytisknout tuto stránku

Vrh R (18.7.2015)

Brusinku jsem načapala právě ve chvíli, když přišlo na svět druhé miminko. Takže u dalšího průběhu porodu jsem asistovala, rozuměj okouněla a fotila, protože moje šikulka se o miminka zvládla postarat úplně s přehledem. Miminka byla hodně drobná, ale hned po porodu čiperná a ani v nejmenším jsem se nebála, že by byla v ohrožení. Tři holčičky a jeden klučík! Strakatá směska, jak se dalo očekávat. Pro Brusinku jsou to poslední miminka a jako by si je chtěla užít. Nevycházela jsem z údivu, když jsem sledovala, jak si prckové dělají z maminky polštářek, jak jsou pořád na jedné hromadě. Vzhledem k šíleným vedrům bych očekávala, že Brusík na sobě ty divochy nesnese a bude si chtít v klidu odpočinout. Ale ani jednou se po nich neohnala a chovala se jako ta nejlepší máma na světě.

Sameček se v pěti týdnech odstěhoval ke strejdovi Piffovi, což se obešlo bez sebemenšího protestu. Piffík byl s malým skamaráděný v úplném klidu za dvě minutky a prcek si ani nevšiml, že je pryč od mámy a sestřiček. A Brusinka se dál chová naprosto neuvěřitelně, protože na holky ani jednou nebyla nevrlá. V sedmi týdnech už je pochopitelně nekojí, ale vůbec jí nepřekáží. Brusince, která jakékoliv samice nesnáší a i na své odrůstající holčičky bývala vždycky v době odstavu ostrá! Teď úplně zkrotla.

Zajímavý je barevný rozdíl mezi Reny a Rumcajsem. Reny je mnohem tmavší, přesto i ona je čokoládová a nikoliv kuní. Ruby je naprosto kouzelná, postupně jí tmavne nosánek a naopak vysvětlává srst - vypadá to perfektně, když má nosík tmavší, trochu to připomíná himalájskou kresbu. Nádherné a velmi nezvyklé zbarvení! A naší "popelečku" Růžu musím ovšem také zmínit - nejmenší miminko z vrhu, taková myšička (pro šedou mám slabost, což je asi z mého psaní na stránkách poznat). Když se ale rozdává jídlo, je Růža všude první! A jako první pustí zeleninu a letí k seníku, protože ví, že po rozdání prvního chodu se tam to seno hnedka objeví a ona se legračně věší na mříže ještě dřív, než tam mazácky přiběhne Brusinka. Ale Růženka je pořád nejmenší, ač se tolik cpe a je tak aktivní - předpokládám, že drobnější vzrůst jí asi zůstane.

 

Matka: Brusinka Black and White, hladké, krémová
Otec: Ríša Luna, US teddy, solid aguti lemon - krémová s bílou

0,1 Reny Bubula - hladké ATG, čokoládová - krémová s bílou, PV 64 g – V NOVÉM DOMOVĚ (M.S., Brno)
0,1 Růža Bubula - hladké ATG, aguti krémová s krémovou a bílou, PV 50 g – V NOVÉM DOMOVĚ (H.S., Přerov)
1,0 Rumcajs Bubula - hladké ATG, čokoládová - krémová, PV 67 g – V NOVÉM DOMOVĚ (I.Š., Ostrava)
0,1 Ruby Bubula - hladké ATG, solid aguti stříbrná sable magpie, PV 56 g – V NOVÉM DOMOVĚ (J.R., Petřvald)