Vytisknout tuto stránku

Vrh G (11.6.2014)

Wikuňka s Ríšou už prokázali ve vrzích B a C, že umí jedině překrásná miminka :-). Takže jsem se moc těšila, čím mě potěší tentokrát. Wiki hodně přibrala, až mě tím překvapila a dva týdny před očekávaným porodem jsem si myslela, že snad čeká i paterčata. Pak ale úplně přestala přibírat, takže bříško zůstalo tak nějak "v normě" :-).
S blížícím se porodem stoupala moje zvědavost a nedočkavost. Wikuňka to snad vycítila, protože dělala jakoby nic. 64. den březosti se jí pánevní kosti začaly rozestupovat cca na půl prstu, ovšem 67. den jako by byly zase skoro u sebe! Wikča se evidentně rodit nechystala, ovšem k mému velkému překvapení jsem pod ní našla 68. den ráno miminka, už téměř úplně suchá. V kleci bylo uklizeno, po porodu ani stopa, a Wiki už malé kojila a vzorně o ně pečovala. Je to moje šikulka a úžasně hodná morčinka!

Ze všech tří miminek jsem nadšená! Barvy se povedly perfektně, Ríša tentokrát velmi silně prosadil svoje geny. Pigment vyhrál 3:0, solid aguti poráží aguti 2:1 a krém oranžovou, resp. červenou také 2:1. Jediná oblast, kde Ríša "prohrál", je pohlaví - 2:1 pro holčičky :D!

Miminka jsou krásně ušatá (a nemají zálomky), hlavně Gája má pěkné plachťáky. Hlavičky mají moc hezké, sameček Gufík nejhezčí. Ovšem moje srdce plesá nad Gerdou, která nevyniká ničím, kromě těch barviček… moje srdcovka :-*! Ovšem uznávám, že aguti šedá (v Gufíkově provedení nebo u Buchtičky z vrhu B) je taky mooooc krásná a takhle zbarvená miminka jsou úžasně okatá :-).

 

Matka: Wikuňa z Aldringenu, US teddy, aguti oranžová - oranžová - bílá
Otec: Ríša Luna, US teddy, solid aguti lemon - krémová s bílou

0,1 Gája Bubula - US teddy, červená - bílá se solid aguti zlatou, PV 88 g - V NOVÉM DOMOVĚ (H.Š., Praha)
0,1 Gerda Bubula - US teddy, solid aguti šedá (lemon) - krémová - bílá, PV 101 g - V NOVÉM DOMOVĚ (H.Š., Praha)
1,0 Gufík Bubula - US teddy, aguti šedá (lemon) - bílá s krémovou, PV 95 g - V NOVÉM DOMOVĚ (H.K., Praha)