Vytisknout tuto stránku

Výstavy

Tady budu uveřejňovat kratičké zprávy z výstav, které jsem navštívila. Pokud vystavujete, tak třeba v galerii zahlédnete svá morčátka. V případě nějakých chyb mi prosím dejte vědět, ráda je napravím.

 

Ostrava 20.7.2013
Byla to první výstava, kde jsem strávila celý den. Ríša si v mazlíkách vysoutěžil 3. místo a dostal hezké ceny, navíc se mu to zdá se celkem líbilo. Dalším pozitivem je, že jsem registrovala Pepína. Jinak jsem pomáhala nosit morčata k posuzování, když se k tomu nikdo neměl, a díky tomu jsem měla možnost sledovat hodnocení hlavně hlaďáčků a crestedů pěkně zblízka.
Galerii najdete zde.


Wroclaw 14.9.2013
Tato mezinárodní výstava byla pokud se nepletu dvoudenní, já jsem se na ní podívala v sobotu víceméně náhodou - jela jsem na chovatelský veletrh Zoobotanica hlavně kvůli akvaristické části, která byla největší a pro mě nejzajímavější. Samozřejmě jsem ale zavítala i do části věnované morčatům - protože byla výstava mezinárodní a nebyl to první ročník, tak jsem čekala něco mnohem, ale mnohem většího. Nějak jsem se nedopracovala ani k informacím o vystavovaných morčatech, expozice mi přišla poněkud zmateně uspořádaná, navíc tam byla zároveň ve vyšších "poschodích" morčata na prodej a nebylo v podstatě ani vidět, že se tam nějaká soutěžní výstava koná a které morče se o titul uchází. Morčat bylo vystavených relativně málo, zaujali mě hlavně američtí crestedi (vzhledem k přítomnosti Denisy Vítkové to tipuji na její odchovy) a pár ježatých morčátek. Českých chovatelek tam bylo přítomných více, vzhledem k blízkosti Wroclawi k ČR to může být zajímavý výlet.
Galerii najdete zde.