Vytisknout tuto stránku

Novinky

Tady najdete chronologicky seřazené novinky na stránkách, u mých morčat a také co mě případně zaujalo jinde v morčecím světě.

 

-------------------------

5.1.2017

Pozdrav od Růži a Rózy (Ságy)

Tyhle dvě samičky (nejsou to sestry) mají podle všeho báječný život a já moc děkuji jejich rodině, že mi poslala nové fotografie a zprávy.

-------------------------

26.5.2016

Pozdrav z Brna od Terky a Týny

Přidala jsem novou fotografii od sestřiček Terky a Týny z posledního říjnového vrhu. Už jsou z nich mladé ježaté teddinky!

Před pár dny měla Čitule 4. narozeniny a za měsíc bude na řadě Pifík. Nejen tihle dva nejstarší, ale všichni morčíci jsou naštěstí stále zdraví a věčně dobře naladění. Ještě stále se věkem zklidňují, takže to není záležitost prvního roku, kdy "dospějí a zmoudří". Teď jsou to takoví pohodáři, ne ale lenoši.

A spikli se proti mně a letos vůbec nechtějí řapíkatý celer :-)!

-------------------------

2.2.2016

Pozdrav z nového domova od Rumcajse

Přišel pozdrav od Rumcajse alias Rumíka. Prý dělá velkou radost a hezky si zvykl, roste a má díky tomu přezdívku bobr :-). Fotografie zde.

-------------------------

18.1.2016

Konec oficiální chovatelské stanice

Od 1.1.2016 už nejsem členem ČSCH a tímto datem zanikla CHS Bubula. Neznamená to, že “ruším chov”, jak se často uvádí. V prosinci bohužel zemřela Claudinka, která byla dlouhodobě nemocná. Bylo to první úmrtí v Bubulově. Ostatních osm chlupáčů je ale v pořádku a při chuti :-). Některé samičky už přesáhly věk 3 roky, jiné by ještě několik vrhů mít mohly, ale upřímně řečeno, hnát se za dokončením abecedy nebo za… za čím vlastně? Drtivá většina zájemců o malá morčátka jsou milí lidé, ale našlo se několik takových, kteří ze stejné IP adresy posílali opakovaně maily pod jinými jmény a uváděli různé příběhy o postižených dětech, postižené tetičce, o neexistujících morčatech a alergiích… všechno za jediným účelem, abych jim prodala vybrané morčátko a netrvala na tom, že je k prodeji jen ve dvojici s další samičkou. Je to absurdní a těžko uvěřitelné – a pro mě je to lekce o charakteru některých lidí. A přesně kvůli těmto zkušenostem už žádné další odchovy nechci. A taky nedokážu vyměnit “neproduktivní” morčata za mladá a perspektivní. Jsem si jistá, že se mnou ještě pěkných pár let pobudou :-).

Všechna mimča z letních a podzimních vrhů si našla do Vánoc nové domovy, vesměs u velmi sympatických lidí a po dvojicích, takže radost nebyla jen ta dětská pod stromečkem, ale morčíci budou spokojení s parťákem i nadále. Budu se těšit na případné fotky a zprávy, určitě jsem na morčata nezanevřela a na všechny bubulí odchovance vzpomínám s láskou.

-------------------------

11.11.2015

Pozdrav z nového domova

Přišel další pozdrav od našich odchovanců, tentokrát od Růži a Ságy - holky bydlí spolu v Přerově. Fotografie zde.

-------------------------

8.11.2015

Přírůstkový boom vrcholí

Měla jsem náročnější a trochu cestovatelské období, tak nestíhám aktualizovat web. Spousta miminek už našla nové domovy a spousta se jich narodila :-). Ája porodila vrh S a Wikuňka vrh T. Všichni prckové se narodili v naprostém pořádku a v krásných barvách. Aktualizovaná je pochopitelně sekce PRODEJ, která je tentokrát hodně zaplněná. A s radostí jsem opět přidala fotky na stránku Z nových domovů.

-------------------------

17.9.2015

Spousta nových miminek

Dlouho jsem nepsala žádné novinky, ale fotky miminek už na webu nějakou dobu jsou a leccos prozradily. Než zmíním nové odchovy, musím ale poznamenat některé postřehy, týkající se celé bubulí bandy. Morčíci letos postupně jeden za druhým slaví třetí narozeniny (Piffík, Čitule, Brusinka, ještě to letos čeká Pepina). Letní vedra zvládali všichni bez problémů a musím to zaklepat, stále jsou zdraví. Co je zajímavé, tak Čitule se hodně zklidnila a už se tak neprosazuje. S Gábinkou tvoří pohodovou dvojici, už je nechám spolu - Gábinku už připouštět nebudu, více o tom na stránce jejího posledního vrhu. Povahovou změnu pozoruju také u Brusinky, která je teď ve společnosti svých tří (už odstavených) holčiček a vůbec není nevrlá. Brusinka nesnáší jiné samice, své vlastní dcery po odstavu nevyjímaje, ale tentokrát je velmi hodná. Jakoby tušila, že si lámu hlavu s tím, jak jí zajistit společnost s ohledem na plánované ukončení "plodného" období, kdy už nebude moci trávit čas s Ríšou. No uvidíme...

A konečně k odchovům. Gábinka měla nešťastný porod, přežila jen jedna holčička Packa - více podrobností zde. Brusinka porodila tradičně čtyřčátka a tradičně pěkně tygrovaná :-) - je to už vrh R. Strašně mě baví, jak kontaktní tahle miminka byla a jak si z maminky věčně dělala polštářek:

A ještě prozradím, že před týdnem porodila Ája tři krásné prcky, jsem nadšená z jejich barev a z jejich čilého hemžení. Jsou to dva teddíci (holčička a chlapeček) a jedna hladká ATG samička, všichni krásní. Podrobnosti přidám na stránky už brzo.

-------------------------

8.6.2015

Pozdravuje nás Míša

V Bubulově nic nového, dočasně jsme bez miminek, ale Gábinka se kulatí a brzo se tento stav asi změní. Na stránku Z nových domovů jsem přidala fotky, na kterých je vidět, že náš odchovanec Míša se má úplně báječně. Mám radost a děkuju za milý pozdrav!

-------------------------

1.5.2015

Máme vrh O!

Kluci z vrhu N odešli spolu do nové rodiny a v Bubulově je zase o něco tišeji, ale už tu máme třetí týden jiná písklata :-). Wikuňka přivedla na svět vrh O, dvě sestřičky a jednoho klučíka, který už je rezervovaný a čeká na něj starší kamarád. Je skvělé vědět, že z bubulčat nebudou smutná osamělá morčata, ale aktivní a zvědaví čiperkové. Wikuňka se stará báječně, ale to já můžu všechny moje samičky vychvalovat pořád dokola, jsou prostě úžasné.

Aktualizovány jsou mimo jiné Plány (nejbližší vrh plánujeme od Gábinky až v červnu, Brusinka se dnes stěhovala k Ríšovi a čeká ji s největší pravděpodobností poslední březost) a PRODEJ a také přibylo několik nových snímků do sekce Z nových domovů, za které všem majitelům ještě jednou děkuju!

 

-------------------------

22.3.2015

Ája má dva chlapečky

Ája vůbec nevzala do úvahy, že "musí" porodit holčičku jako kamarádku pro Máju :-). V pátek třináctého přivedla na svět překvapivě jen dvě miminka, ale obě nádherná, zdravá, veliká - a oba jsou to kluci. Máme tady vrh N. Mája tedy odjela do nového domova sama, resp. kamarádku má odjinud. Ájini kluci se mají k světu a vládne u nich pohodička, hodně rychle rostou a už ochutnali polovinu zelinářského obchodu :-). Aktualizován je PRODEJ.

 

-------------------------

6.3.2015

"Emka" ještě jednou + čekáme na Ájin porod

Všichni tři kluci z vrhu M už jsou v nových domovech a od všech už máme pozdravy a fotografie. Princeznička Mája nám tu paradoxně po zrušené rezervaci zůstala, ale už ji tu máme víceméně jen na "hostování", vybrala si ji hned nová rodina. A teď Mája čeká, až se jí narodí nějaká kamarádka - rodit bude Ája, tak jí Mája dělá společnost, aby si to ohlídala z první ruky :-). Ája bude rodit každým dnem - nebo každou hodinou!

-------------------------

2.2.2015

"Emka" mají nové fotky

Brusinčina miminka rostou jako z vody a začínají se hooodně hlasitě ozývat, kdykoliv se hraje o jídlo :-). Jsou to tedy učenliví mrňouskové. Ale podařilo se mi je dneska načapat i několikrát odpočívat, jak dokazují čerstvé fotografie.

-------------------------

24.1.2015

Brusinka porodila čtyřčátka

Jsem nemocná, tak jsem nezvládla aktualizovat web, ale už týden se raduji z Brusinčiných čtyř mimísků. Opět je ve vrhu jedna "tygřice" a doplňují to tři pěkní aguti kluci. Máme tedy vrh M. Miminka jsou čilá, zdravá, ušatá a vůbec prostě krásná :-). Aktualizované jsou sekce PRODEJ a budoucí plány.

 

-------------------------

4.1.2015

Téměř vánoční vrh L + pár čísel za rok 2014

Znovu se opakovala situace z listopadu. Jakmile odjela miminka z vrhu K, Gábinka porodila náhradníky, ať tu nenáme smutno :-). Na světě je vrh L a Gábi se vzorně stará. Opět jsem tedy aktualizovala PRODEJ a budoucí plány.

 

Kromě toho přibyly nové pozdravy od našich odchovanců Fantičky z Brna a také první fotka Kačky, která zůstala v Ostravě. Moc děkujeme a budeme se těšit na další zprávy, jak se Bubulčatům daří! Více tady.

A ještě krátké bilancování toho, co přinesl život v Bubulově za rok 2014. Musím to zaklepat, ale nepotřebovali jsme veterináře a nikdo z chlupáčů nás neopustil. Přesto nastala poprvé smutná událost, kdy Brusinka přivedla na svět dvě mrtvá miminka (a spolu s nimi naštěstí i dvě naprosto zdravá). Důvod neznám, snad se nám taková smůla bude už zase vyhýbat. Ale konečně k tomu veselejšímu, protože o tom je to především :-). V devíti vrzích se narodilo 28 miminek, v poměru kluci:holky je to přesně 1:1, tedy po čtrnácti.
A co dále? V roce 2015 oslaví třetí narozeniny Brusinka, což znamená ukončení její chovné kariéry a zasloužený odpočinek (což bude ovšem problém, protože se nesnese s žádnou samicí, jen se samci... no to ještě nějak vymyslím). Mimochodem její pravděpodobně předposlední miminka očekáváme už brzo. Tři roky oslaví postupně i Čitule, Piffík a Pepíno, ale u nich to nebude mít pražádný dopad na možný výběr spolubydlících :-). A právě dnes oslavila dva roky Wikuňka - všechno nejlepší ty moje Ňoumo :-).

Úplně na závěr odbočím od morčat, ale jak jsem si všimla, mezi chovateli je i spousta akvaristů... tak mrkněte na volně dostupný časopis pro všechny (který tak trochu vysvětluje, proč jsem poslední dobou na aktualizaci bubulího webu měla hodně málo času):

 

-------------------------

22.11.2014

Wikuňka má miminka

Už před týdnem odcestovali Janek, Jára a Jupík - a ve stejný den se rozhodla Wikča, že to ticho je nesnesitlené :-). Na světě je vrh K. Kromě toho jsem aktualizovala PRODEJ a budoucí plány.

Nová miminka jsou - jak jinak- moc krásná a roztomilá, posuďte sami:

 

-------------------------

28.10.2014

Jéčka krásně rostou a panuje u nich pohodička

Klučíci Janek, Jára a Jupík krásně prospívají a Ája se bezvadně stará. Přidala jsem několik nových fotek a zároveň už mimča nabízím do PRODEJE . Nějak to letí a už mají 16 dnů! S jejich "tetou" Čitulí nastala nevídaná proměna - už když byla v minulosti ve společnosti předchozích Ájiných miminek, zvládala to v klidu a prckům rozhodně neubližovala. Teď se chová jako andílek - nestará se o ně, ale je moc hodná na Áju, přenechává jí bez problémů domeček, dokonce se nevyhýbá fyzickému kontaktu s ní (oňuchává jí ucho a krk). Když byla při čištění morčatárny s Ájinou rodinkou v malém boxu, ani jednou se po nikom neohnala! Moje nevrlá Čitule, dominantní a přísná samice!!! Zázračná proměna, jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží :-).

-------------------------

13.10.2014

Ája opět maminkou, máme vrh J

Huráááá! Ája včera přivedla na svět tři chlapečky, vrh J. Jsou zdraví, krásní, roztomilí – a barevní a každý jiný. Jak taky jinak u nás v Bubulově :-). Na porod se chystala dlouho a napínala mě několik dní, kdy bylo zřejmé, že to musí přijít každou chvíli. Mimča přivedla na svět v noci v přítomnosti Čitule, která si zopakuje roli tetičky (asistovala takhle při výchově předchozích Ájiných miminek, i když nemůžu říct, že by z té všetečné drobotiny byla extra nadšená :-)). Miminka jsem našla při kontrole s baterkou asi hodinu před půlnocí, ještě byla mokrá a od krve. Kolem půlnoci už se klučíci prali o cecíky.

Včera ještě před tou radostnou událostí jsem odstěhovala Gábinku z babského oddělení k Piffovi. Jsou spolu potřetí a opět se budu těšit na jejich krásné potomky. A dokonce už čtvrtý společný vrh čekám od Wikuňky s Ríšou, ti jsou spolu od začátku září a jejich miminka by se mohla narodit cca v polovině listopadu. Wikča zatím moc nepřibrala, ale březí by být měla.

Jinak se nic nového neudálo – poslední miminka z vrhu I jsou z domu necelý měsíc, ale přijde mi to jako celá věčnost, tak se z nových drobečků moc raduju. Navíc Ája jako náš odchovanec má zvláštní privilegia v celé bubulí bandě, tudíž jsem na ni dvojnásob pyšná :-)!

 

-------------------------

22.8.2014

...konečně spoooousta novinek!

Novinek je více – vezmu to napřeskáčku. Už mi dorazil dlouho očekávaný nový objektiv, protože ten předchozí se rozbil a já jsem nebyla schopná dělat pořádné fotky – to byl hlavní důvod toho, proč aktualizace stránek vázla (tím druhým důvodem bylo “léto”). Háčka kvůli tomu mají chudší galerii, ale pokoušela jsem se aspoň občas fotit i doteď – všechno včetně aktuálních včerejčích snímků je už doplněné na stránce vrhu H.
Holčičky Háta, Hůla a Hopla pěkně vyrostly a nabízím je konečně do PRODEJE. Ačkoliv se mi ze začátku zdálo, že jim ta strašná horka nedělají dobře a trošku jsem se o ně bála, nic zvláštního se nestalo a jsou z nich docela normální upištěná morčecí miminka. Potvrdilo se ale, že Hátička musela být zřejmě při porodu přidušená a nebo došlo k jinému poškození – jak jsem si všimla druhý den při focení, dávala hlavičku na stranu. To dělá jen občas, pokud se zakloní a píská – a ona je bezkonkurenčně největší pištil z celého vrhu, často si se mnou jen tak povídá. Jen velmi komunikativní a zvědavá. Nakloněná hlavička není bežně vůbec vidět, Háta se chová a pohybuje normálně – ale má úplně nepartrně zahnutý jeden koutek pusinky, což mě utvrzuje v tom, že muselo dojít k nějakému zřejmě nervovému poškození. Věřím ale, že jí to v životě nebude nijak překážet, má apetit a energii jako sestřičky.
K tomuto vrhu si musím zapsat ještě jednu poznámku – je naprosto neuvěřitelné pozorovat, jak soudržná je celá rodinka. Samozřejmě mimča dovádějí, běhají, všichni všechno ochutnávají... ale tolik času tráví společně v koutku na jedné hromádce, že se na to nemůžu vynadívat. Netuším, jestli je to nějak ovlivněné tím, že jsou ve vrhu jen holčičky – možné to je, protože samečci obvykle ve věku 4 týdnů už sem tam trochu (neškodně) pozlobí. Ale dělávají to běžně i malé samičky, že se vztekle se na sourozence oženou. Ještě ani jednou jsem nic podobného neviděla u Háček. Co je ale úplně nejkrásnější, to je chování Gábinky – pořád malé kojí, pořád je zahřívá, pořád jsou pohromadě! Jistě, samičky většinou bývají vzorné matky a jejich trpělivost je ohromná – ale to, co pozoruju teď, to je opravdu něco úžasného!

Další novinkou je spojení Áji a Ríši – tedy něco, co tu ještě nebylo :-). Více o tom je rozepsáno v rubrice Plány. Pokud se zadaří, miminka by se měla narodit nejdříve v polovině října. Do té doby přírůstky nečekáme.

A úplně nejnovějším a momentálně nejnápadnějším přírůstkem jsou miminka od Brusinky, máme tedy vrh I! Na jednou stranu hurá, máme krásnou dvojičku, aguti (!!!!!)* trikolorního chlapečka a tygrovanou holčičku. Oba ňuňánci jsou krásní, čilí a od prvního dne řádí – navzdory hodně malé porodní váze (56 a 57 g). Bohužel to přineslo i smutný zážitek, protože ve vrhu byla ještě další dvě miminka, která jsem ale našla mrtvá :-(. Pravděpodobně nepřežila porod. Moc mě to mrzelo a mrzí, protože v Bubulinci jsme ještě žádné úmrtí ani vážné zdravotní problémy neměli a já nevím, co se mohlo stát. Ale tihle dva prckové mi to vynahrazují:

 

* Ano, ano... opravdu jsem napsala aguti s pěti vykřičníky. Moje milá Brusinka se pěkně vybarvila :-). Už v předchozím vrhu jsem viděla, že má Elza aguti znaky, ale odmítala jsem tomu uvěřit. Jenže když morče vypadá jako aguti, tak taky aguti je. V tomtu vrhu to Brusinka potvrdila hned dvakrát, abych to už konečně akceptovala :-). OK Brusíku, přepisuju tvůj genetický vzoreček a beru na vědomí, že při příštím spojení s Ríšou musím rozšířit už beztak dlouhý výčet možných barev u miminek o celou třetinu! Ať žije genetika :-).

Poslední aktualizovanou je sekce Z nových domovů, kde se tentokrát Gufík chlubí svým parádním bydlením – se svým kámošem totiž dostali velikou morčatárnu, mrknětě!

-------------------------

22.7.2014

Gábinka má miminka!

Sláva, Gábinka i přes panující vedra zvládla přivést na svět miminka. Jsou to tři holčičky a narodily se včera někdo kolem 22. hodiny - přišla jsem už k hotovému. Maličké jsou vybarvené pěkně po tatínkovi, to musí mít Piffík radost :-). Najdete je tady.

 

-------------------------

16.7.2014

A miminka jsou fuč!

Tak a miminka z vrhu G jsou fuč – odvezli je do Prahy majitelé Gufíka, kteří si pro nového mazlíčka neváhali dojet až sem k nám do Ostravy. Na Gáju s Gerdou už se tam těšila také nová rodina, holčičky budou bydlet společně, hurá! Gufíka přivítal starší kamarád Bulvík – Gufajda si ho asi spletl s maminkou, protože se pod něj hned prý utíkal schovat. No není divu, strávil svůj dosavadní měsíc života výlučně v dámské společnosti, takže je z něj takový něžný typ :-). Spřátelení proběhlo na jedničku a já jsem moc ráda, že už zase našla všechna Bubulčata ty nejlepší domovy. Gufíkovy seznamovací fotky už jsou v příslušné sekci. Také dnes přišly nové fotky Fantičky z Brna.

Gábinka se přestěhovala do uvolněné „porodnice“, bude tedy mít na svá miminka klid. Porod už teď očekáváme opravdu každým dnem či spíše každou hodinou, jsem v pohotovosti a moc se těším, co pod ní najdu za barevné dárečky :-). Dnešní váha Gábinky 997 g (před minulým porodem čtyřčat vážila 1156 g), už se otevírá několik dní, ale minule mě takhle napínala přes týden. Snad to moje ježatá ovečka všechno dobře zvládne!

-------------------------

1.7.2014

Novinky u nás i z nových domovů, Gábinka se chystá rodit!

Miminka z vrhu G mají v albu nové fotky. Krásně rostou bez sebemenších problémů, Wikuňka po porodu ani moc nezhubla a péči o drobotinu zvládá s přehledem. Malí jsou jako pytel blech, pořád všechno zkoumají, ochutnávají a hlasitě pískají, když se rozdává krmení. Vzhledem k tomu, že jsou jim už dva týdny a dobře prospívají, nabídla jsem je již do prodeje.

Další várka nových fotek přibyla do sekce Z nových domovů - už máme zprávu od čerstvě odstěhované Fantičky a také od brášků Binga a Bédy, z kterých vyrostli krásní medvídci. Všem majitelům děkuju za zprávy, fotky i laskavou péči o Bubulčata!

Včera jsem také oddělila Gábinku od Piffíka - už by mohla během několika dní porodit, ale uvidíme, kdy se nového vrhu dočkáme. Gábinka má bříško relativně malé, třeba se dočkáme dvojčátek, ta se u nás ještě nenarodila. Ale mohl by přijít i jedináček. Gábinka bude rodit ve společnosti Áji a Čitule, která ji sice trochu nervózně přivítala, ale už si to holky vyjasnily a bok po boku chroupou seno.
Aktualizované jsou Plány - kromě miminek od Gábinky můžeme ještě v druhé polovině prázdnin čekat nadílku od Brusinky s Ríšou.

-------------------------

11.6.2014

Géčka jsou tu!

Wikuňka dnes ráno porodila krásná trojčátka. Zvládla to na jedničku, navzdory panujícím vedrům je v Bubulinci pohodička a odevšad se ozývá spokojené pokvíkávání z navršených kupek trávy. Wikuňčini novorození mrňouskové vypadají droboučce oproti téměř o měsíc starším Ájiným raubířům, kteří také krásně prospívají. Nejnovější vrh G najdete tady.

 

-------------------------

9.6.2014

Čekáme na miminka od Wikuňky!

Wikuňka by měla rodit každým dnem, trochu mě napíná, ale už se začala pomalu otvírat - takže víc jak týden to nebude :-). Má velké bříško, tipuji to na čtyřčátka. A už jsem na ně moc zvědavá!

Drobečkové z vrhu F hodně vyrostli, včera jsem na web přidala nové fotky. Pořád se ale často tulí k mamince a Ája je samozřejmě neustále kojí - kupodivu odmítla ovesné vločky a zvládá to jen na trávě, senu a zelenině. Není nic hezčího než morčata dovádějící v kupce trávy. Rodince dělá stále společnost "teta" Chita, která se překonává a ve společnosti miminek je opravdu moc hodná. Všechna miminka už jsou zarezervovaná - kluci půjdou spolu a Fantička do společnosti jiné samičky, z obojího mám upřímnou radost.

Na stránce Z nových domovů jsou přidané nové fotky od milých majitelů Diska alias Tedíka.

-------------------------

24.5.2014

F-ka pěkně rostou, novinky o bubulčatech v nových domovech

Ájina miminka se mají k světu, zbožňují trávu a ochutnávají vše nové, co jim do jejich bytečku "přiletí". Jsou to čiperkové a mojí ruky se vůbec nebojí. Už jsem je nabídla do prodeje. V albu vrhu jsou také přidané další fotky.

Konečně jsem si také našla čas na zveřejnění fotek některých našich už bývalých "miminek" z vrhů D a E. Noví majitelé mi poslali snímky a zprávy, za které moc děkuji. Podívat se na bubulčata můžete stránce Z nových domovů.

-------------------------

16.5.2014

Ája porodila vrh F!

Ája včera večer zdárně přivedla na svět tři miminka, podrobnosti a fotky najdete tady. Krásně se o ně stará a všechno je v nejlepším pořádku. Třikrát hurá, naše Ája je maminka a Brusinka s Pepínem už jsou babička a dědeček :-).

Jinak se nic podstatného neudálo. Wikuňka, která by měla rodit asi za 3 týdny, už se hodně zakulacuje. Gábinka je už dva týdny znova u Piffíka, Claudie pořád s Pepínem a pořád bez nejmenších náznaků, že by zabřezla. Mám tedy spolu tři dvojice, kterým to klape - soužití samce se samicí je vždycky bezvadné. Škoda, že spolu nemohou být stále. Brusinka je na samotce, protože se hodně ošklivě poprala s Čitou a už od podzimu je zřejmé, že se nesnese s ostatními samicemi. Zrovna Brusinka, která až do odchovu svých prvních miminek bývala krotká jak beránek...

 

-------------------------

10.4.2014

Miminka jsou v nových domovech, Ája březí, Claudinka nikoliv

Úplně všechna miminka jsou už z domu pryč. Mají vesměs sympatické majitele, takže se těším, že se jim bude dobře dařit a že se snad o nich časem doslechnu.

Aktualizované jsou Plány. Momentálně jsou spolu stále Ája a Piffík (Ája je již měsíc březí) a nově také Ríša s Wikčou - od nich už se dříve narodilo pět krásných miminek, takže se je na co těšit. I tam už proběhlo před týdnem krytí.

Spojení Wikči s Ríšou bylo plánované poté, co u něj dva měsíce měla strávit Claudinka. Ta tam také po tu celou dobu pobyla, nechtěla jsem jí ani Ríšu stresovat další změnou, i když vše neprobíhalo podle očekávání - Claudinka totiž nezabřezla. Moc mě to mrzí, čekala jsem od ní miminka v mých oblíbených barvách. Claudi se odstěhovala k Pepínovi, který je nadšený z dámské společnosti a který je prokazatelně plodný, takže šanci na odchov u Claudinky ještě nevzdávám. Nicméně do Plánů tuhle dvojku nezařazuju… třeba mě příjemně překvapí!

-------------------------

18.3.2014

Novinky o vrzích D a E

Poslední z "déček" Drako odjel předevčírem do nového domova v Olomouci, prý se tam projevuje nebojácně, tak to mám radost. Těsně před odjezdem jsem se ujistila, že není kuní, ale solid aguti stříbrný. Ticking jsem u něj hledala od narození, až po více než 5 týdnech jsem měla jistotu, že tam bude. Znamená to, že Gábinka není buff, ale krémová - potvrdilo se tím mé podezření, i když bych tentokrát samozřejmě raději pravdu neměla. Doplnila jsem tuhle informaci do ostatních částí webu.
Nové fotky přibyly do alba vrhu E. Mimča pěkně prospívají a chutná jim úplně všechno, co dostanou k vyzkoušení.

A abych nezapomněla, přidala jsem další fotky Auvajse z nového domova. Auvajsek je úplně první narozené morčátko v CHS Bubula, šel dělat mazlíka do sympatické rodiny v Rožnově. Na fotkách je vidět, že se mu vede náramně a vyrostl z něj moc pěkný morčík!

-------------------------

9.3.2014

Miminka se rozutíkávají do nových domovů + sestavený nový pár!

Tak to vypadá, že všechna mimča z vrhů D a E jsou buď v nových rodinách, nebo rezervovaná. Všichni noví majitelé působí moc sympaticky, tak morčíky doufejme čeká pěkný život. Tady v Bubulově bylo v posledních dnech živo, protože odstávčata se naučila pískat o jídlo a na rozdíl od dospělých ještě nechápou, že jídlo se nenosí celý den :-). S odjezdem většiny "déček" se tu udělalo ticho, ale za pár dní si pískání určitě osvojí "éčka" a začne to nanovo. O rozruch se postaral nově sestavený pár, po dvou dnech soužítí Áji a Piffíka došlo dnes ke krytí. Jak jim to sluší a jaká miminka můžeme očekávat prozradí sekce Plány.

-------------------------

1.3.2014

Nové fotky

Přidala jsem do alb nové fotky především vrhu D, protože tam se z miminek stávají rozčepýřená kuřátka - začínají přesrsťovat a už hodně vyrostla, mají přes 200 g a co nevidět nastane doba loučení. Malinkého obohacení se dostalo i galerii "éček", tam se toho zatím moc neděje, prckové se drží neustále u maminky a dávají jí zabrat. Brusinka má ale celkem dobrou náladu a umí si i s tou drobotinou pohovět, viz nová fotka :-). Ne už tak pohodově vypadal porod, který jsem nafotila a jeho průběh jsem teď také zveřejnila. Všechny tyto novinky najdete ve Fotogalerii.

-------------------------

26.2.2014

A je to venku!

Brusinka mě včera přestala napínat, co se jí to v břiše ukrývá - a na svět přivedla parádně vybarvenou pestrou smečku, ze které mám velkou radost. Zdá se, že v Bubulově se rodí hlavně čtyřčátka - ale tentokrát poprvé mají holčičky převahu. Podrobnosti na stránce vrhu E.

 

-------------------------

22.2.2014

Déčka mají své fotky, Brusinka před porodem, nové plány!

Konečně jsem zkompletovala stránku pro vrh D včetně spousty fotek roztomilých čtyřčátek. Mimča hezky rostou a jsou čím dál tím odvážnější a hlučnější. Gábinka je zvládá ve velké pohodě. Všichni prckové jsou volní k prodeji.

Další novinkou je to, že Claudie se přestěhovala k Ríšovi. Moc jim to spolu sluší, podrobnosti a fotka viz Plány.

No a nakonec Brusinka, která se od Ríši naopak odstěhovala a chystá se na porod, je už pěkně kulaťoučká a stále přibírá. Tak uvidíme, kolik miminek se narodí. Porod by měl přijít asi za týden.

 

-------------------------

13.2.2014

Déčka jsou na světě

Gábinka bez problémů porodila a opečovává čtyřčátka. Přišla na svět 5. února a jsou to tři kluci a jedna holčička. Vrh přinesl hned několikanásobné barvené překvapení! U porodu jsem byla a fotila, ale více informací a fotografií zveřejním později, marodím :-(.

Na snímku jsou miminka přesně týden stará, vzadu za světlou holčičkou je ještě skrytý trikolorní solídek.

 

-------------------------

2.2.2014

Stále čekáme...

Gábinka si dává trochu na čas, stále přibírá a mimča sebou melou, takže by čekání mohlo trvat klidně ještě týden. Ale už 5. den se otevírá, tak jsem doufala, že porodí dříve. Teď pro změnu doufám, že s tím aspoň tři dny počká, protože musím mimo domov. A dobrá zpráva, Brusinka je také březí! Ta by měla porodit na konci února. Potom si dáme pauzu, ať to tu není jako v porodnici :-)

-------------------------

18.1.2014

Cvalík odjel, Gábinka je březí!

Malý velký Cvalík si našel nové majitele a protože už byl nejvyšší čas ho odstavit od maminky - zdál se poněkud rychle vyspělý, viz fotoalbum - a ani hmotnost tomu nebránila (330 g), rovnou se od nás dnes odstěhoval. Snad mu nebude smutno, ale odešel za jinými morčíky, tak mu držím palce, ať si rychle zvykne.

Před týdnem jsem si ještě nebyla jistá, jestli Gábinka zabřezla. Teď je z ní kulatý medvídek, miminka se jí v bříšku melou a kopou, takže se na přírůstek můžeme těšit už brzo. Odhaduju, že to bude tentokrát početnější vrh a jsem už moc zvědavá na barvičky!

-------------------------

31.12.2013

PF 2014

Tak a máme tu přelom roku, což je vhodná chvíle ke kratičkému bilancování. Rok 2013 jsme zahájili jen s Brusinkou a Chitou - Pepíno byl už zarezervovaný a plány na jakousi malinkou CHS se rýsovaly v mlze. Navykla jsem si na oslovování morčat HOLKY, a to musel dlouho trpět i Pepíno :-), protože mi nešlo přes jazyk jiné oslovení. Dnes do CHS Bubula patří devět morčat, z toho jedno je náš odchovanec Ája jako maskot. Volám na ně nejčastěji PIŠŤUCHY :-). Narodilo se ve 3 vrzích celkem 9 miminek s příjmením Bubula, z toho 6 samečků - vida, jaká klučičí líheň! Postavila jsem morčatárnu, založila jsem CHS a spustila tento web. Co je ale úplně nejdůležitější - žádný chlupáč za rok 2013 neuhynul, kromě plísně ani nikdo neměl zdravotní problémy. Kéž by to tak vydrželo co nejdéle, jsem za to ráda a budu se snažit i nadále dopřávat morčíkům to, co je podle mě nejlepší.

Do roku 2014 přeji všem dobrým lidem hodně zdraví, štěstí a životní pohody - a jejich zvířátkům zodpovědnou péči a zdravý rozum paníčků :-)!

 

-------------------------

26.12.2013

Wikuňka porodila Cvalíka

V posledních dnech jsem netrpělivě vyhlížela vrh C od Wikuňky. Tentokrát potomstvo pěkně donosila, dokonce si dala mírně na čas. Přírůstek jsem našla dnes v půl druhé ráno ve svitu baterky :-). Je to jedináček a má krásných 120 g - bez váhání dostal jméno Cvalík! Fantazie, chlapeček je moc povedený, Wikuňka s Ríšou jsou šikovný pár a určitě od nich budu chtít další potomky. Ale až po zasloužené pauze, Wikča se teď vzorně stará o jedináčka - přeju jí, že má jen jednoho a nebude to mít tak náročné. Více na stránce vrhu C.

 

Kromě toho přibylo na web krátké info s galerií z podzimní výstavy ve Wroclawi.

-------------------------

13.12.2013

Novinky na webu + nové plány!

Před dvěma týdny jsem absolvovala operaci kýly - nezmiňuju to proto, abyste mě litovali, ale z toho důvodu, že to má přímou souvislost s morčaty. Od té doby, co se bubulovská smečka ustavila na počtu osm a více morčáků, vláčím pořád kvanta podestýlky domů, kvanta podestýlky ven... však to všichni moc dobře znáte. Navíc stavba morčatárny svépomocí... no prostě toho bylo moc a tělo řeklo dost. Z toho vyplývá, že žádný velkochov založit nehodlám. Nikdy jsem nehodlala - ale teď vím, že bych toho ani nebyla schopná. Klobouk dolů před tím, kdo se zvládne sám postarat o dvacet a více morčat. Neumím si to ani představit, mě stačí ty kilogramy zeleniny dvakrát za týden - četnost nákupů v podstatě určují jen morčecí potřeby, ne moje.

Protože jsem prozatím stále neschopná fyzické práce, zamakala jsem na webu. Po technické stránce zbývají stále nějaké dodělávky, ale doplnila jsem obsah - zprovozněna je úplně nová (i když malinká) sekce Výstavy a doplnila jsem ohromnou spoustu snímků do Fotogalerie.

Díky nedorozumění jsem se nakonec bohužel nezapojila do projektu Malá pomoc 2, takže jsem zvolila "náhradní" řešení a podpořila jsem našetřenou částkou Nadaci na pomoc zvířatům - i moje morčátka tedy pomohla jiným zvířatům, ke kterým byl osud (a především člověk) krutý.

No a konečně k novinkám u chlupáčů samotných. Brusinka, kterou jsem chtěla vyslat na výstavu v Olomouci, abych jí mimo jiné zaregistrovala, musela nakonec kvůli mému stavu zůstat doma. A aby jí to nebylo líto, hned se stěhovala k Ríšovi. Snad se budu moci těšit na hladké tygříky, samozřejmě spíše nestandardních barevných kombinací, ale nic není vyloučené :-). Více viz Plány. Případné přírůstky můžu očekávat nejdřív na přelomu února a března, o měsíc dříve by eventuelně mohla rodit Gábinka. Ale pozor, čekáme ještě vánoční vrh - ač jsem doufala a pak i věřila, že Wikuňka hned po porodu v Ríšově přítomnosti nezabřezla, opak je pravdou. Miminka už zřetelně kopou. Wikča ale opět přibírá nějak málo, tak jako u vrhu B. Doufám, že opět neporodí brzo a že mimča budou mít tentokrát větší váhu (a nebo jich bude méně). Jinak je dobře naladěná, chutná jí a o jídlo pořád žebrá. Odchov Béček zvládla bravurně, ani se při kojení čtyřčat nezdála pohublá či vysílená, naopak, vypadala a vypadá stále dobře. Tak snad to zvládne i tentokrát v pořádku! Na Štědrý den to bude 68 dní, je to tedy velmi pravděpodobný termín porodu :-).

-------------------------

23.11.2013

Kluci z vrhu B odjeli domů

Tak a morčecí smečka je opět bez miminek - pět týdnů uteklo jako voda a Bingo a Béda dnes také odjeli domů. Přijela si pro ně nová rodina ze středních Čech - klobouk dolů, že vážili tak dlouhou cestu. Kluci se budou mít bezpochyby skvěle.

Brusinka s Ájou se přestěhovaly z výběhu v obýváku zpátky do morčatárny, kde se teď uvolnilo jedno patro. Aktuální sestava v jednotlivých podlažích je: Brusinka + Ája; Chita + Claudie + Wiki; Piff + Gábi; Ríša + Pepíno. Kluci v přízemí jsou prozatím oddělení přepážkou s Piffovým tunelem, který oba pilně zvětšují, takže zanedlouho budou u sebe - nevadí, jsou na sebe zvyklí. Ale chci jim zachovat takto soukromí a aspoň částečně oddělené bydlení, protože budu pár dní mimo domov a když mají kluci hlad, tak jsou nervózní a perou se. O hladu je samozřejmě nenechám, ale nebudou pod dohledem, tak je to takto lepší (hlavně pro můj klid).

-------------------------

18.11.2013

Přesuny

Byla jsem na 3 dny pryč, při té příležitosti došlo k dvěma událostem - odvezla jsem Buchtičku s Bertičkou do Bratislavy, kde si je vyzvedla moc sympatická nová majitelka, holčičky se budou mít určitě výborně. Po návratu jsem zjistila, že to není jediná změna, co se týká rozmístění obyvatel... Piffík, který byl od Brusinky s Ájou oddělený překližkou, za ty tři dny přestal nesmyslně ožužlávat hranu desky nad skleněnou přední stěnou, a dole u podlahy se mu záhadným způsobem podařilo vyhryzat tunel. Ne dost velký pro dospělé morče, ale Áje to k výletům do jeho části stačilo!! Nevím, co se tu ty tři dny dělo, ale Ája nevypadá, že by utrpěla nějakou újmu nebo snad byla čerstvě nakrytá. Má už skoro půl kila, takže by případnou březost určitě zvládla, každopádně hned putovala na provizorní samotku a Piffík tímto svým hryzacím počinem urychlil běh událostí. Ke spokojenosti všech zúčastněných, nutno říci :-).
Tak tedy: Brusinka s Ájou se dočasně přestěhovaly do velké ohrádky v obýváku. Tam můžou řádit až do olomoucké výstavy. Piffík si polepšil také, protože má teď k dispozici celé patro a navíc jsem mu tam nastěhovala Gábinku! Aktualizovala jsem Plány, kde je teď očekávaný výsledek tohoto spojení podrobně rozepsaný.

Také jsem dostala mailem pozdrav od Auvajse, úplně prvního morčátka, které se v CHS Bubula narodilo. Fotečky jsou k vidění v sekci Z nových domovů.

-------------------------

10.11.2013

Rosteme a přibíráme - všichni

Dnešní vážení všech morčat mě potěšilo, Wikča přibrala od porodu přes 100 g (je znovu březí?!), Brusinka se po odstavu "áček" už také úplně spravila a Gábi má krásných 700 g, bude z ní urostlá morčecí dáma. Vypadá to, že je na čase začít se vážně zabývat plánováním na další týdny.

Přidala jsem 10 dnešních fotek miminek z vrhu B - zdá se neuvěřitelné, že před 24 dny se všichni ti raráškové vešli Wikuňce do bříška. Fotky určitě potěší dvě nové rodiny, které se na ně těší. Všechna mimča jsou už zamluvená a vyšlo to tak krásně, že jak kluci, tak holky půjdou do nových domovů společně, tak jsem moooc ráda. U Buchtičky se bohužel objevila plíseň, tak léčíme; ostatní mimča neustále bedlivě prohlížím, ale jsou naprosto v pořádku. Jak sleduji, od Wikči už téměř nepijí, ale přibírají raketovým tempem.

-------------------------

3.11.2013

Zprovoznění nových sekcí webu: Fotogalerie + Z nových domovů

Konečně jsem zprovoznila Fotogalerii - zatím jsou zpracované jen vrhy A a B, ale můžete tam najít spoustu zatím nezveřejněných snímků.

Také jsem přidala novou sekci Z nových domovů - název myslím dostatečně vystihuje, co tam najdete. Pokud jste nebo budete majitelé mých odchovů, budu ráda, když mi pomůžete tuto sekci dál rozvíjet.

Kromě toho došlo k přestěhování kluků - Ríša a Pepíno bydlí teď spolu. Oba jsou hodně klidní, tak jim to klape lépe, než Pepínovi s Piffíkem. Ten je teď sám, za měsíc už by mohl bydlet s Gábinkou! Mimča z vrhu B prospívají nádherně (viz právě galerie).

-------------------------

23.10.2013

Aktuality ohledně vrhu B

Všem prckům se daří skvěle, Wikuňka je ohromně starostlivá maminka. Přikrmuju vždy večer kočičím mlíkem, Buchtička mi pokaždé stříkačku vytrhne z rukou a je těžké jí přesvědčit, ať jí pustí, že už je prázdná a musím jí nejdřív naplnit. Bingo, který měl porodní váhu jen 51 g, taky pěkně baští a dnes už váží 66 g. Všechna mimča přibrala za 6 dní 15-19 g, což je dobré, už to nejsou roztřesené uzlíčky. Bertička měla zakalené jedno očko, ale stačilo ho dvakrát prokápnout Ophthalmo-Septonexem a už je naprosto v pořádku.

Aktualizovala jsem kvůli vrhu B některé sekce webu: PlányOdchovyProdej - všechna mimča s těžkým srdcem nabízím do nových domovů, ať mi ta smečka nepřeroste přes hlavu.

 

 

Ája Bubula doplňuje bandu! 

Ája z vrhu A se konečně dočkala vlastního portrétu v sekci Moje morčata. Je to tak, holčička definitivně zůstává, ač se zcela vymyká zamýšlenému směřování CHS. Je to prostě naše štěstíčko, a to už od první chvíle, kdy přišla na svět a učarovala mi - no uznejte, kdo by takovému ošklivému káčátku odolal :-)

 

 


-------------------------

17.10.2013

Máme vrh B!

Wikuňka porodila nádherná čtyřčátka. Bohužel trochu brzo... aneb jsem fakt hňup!

Ráno jsem si říkala, dej toho Ríšu raději už pryč... ale ne, času dost, vždyť včera jsem Wikču kontrolovala a ještě se ani nezačínala otevírat... udělám to večer, až přijdu z práce... a cestou domů si říkám, to by bylo hooodně hloupé, kdybych to takhle neodhadla hned u druhého vrhu... Asi je každému jasné, co jsem doma našla.

Wiki mě totálně překvapila, nejen termínem, ale i počtem miminek. Přibrala jen 250 g a porodila 4 miminka... myslím, že ještě mohla pár dní počkat, i když se zdají normálně vyvinutá. Jsou to drobečkové, ale jsou nádherní, a kombinace barev se povedla na jedničku!

Fotky a více podrobností dodám, zatím jsou prckové k vidění v albu: http://www.kralici.cz/morcata/alba.asp?Bubula_B

-------------------------

13.10.2013

Stránky spuštěny!

Spuštěn provoz stránek bubula.cz! Ještě nejsou vzhledově vůbec podle mých představ a chybí tu nějaké dodělávky obsahu - mimo jiné kompletní fotogalerie - ale když chci něco udělat, nejlepší je prostě ZAČÍT.

Dnes je to přesně rok, co jsem si dovezla Brusinku, prvního morčecího tvorečka v mém životě. Od začátku jsme věděla, že nebude jediná... a že velice pravděpodobně budu chtít jednou založit CHS. To se za ten rok povedlo, počet morčíků překročil dvojnásobně původní plány, ale teď už mám to pobláznění pod kontrolou ;-).

Pokud jste sem zavítali, budu ráda za zpětnou vazbu - ať už v návštěvní knize, komentářích nebo nebo osobně. Chlupáčům (a naháčům) zdar :-)!