Vytisknout tuto stránku

Vrh A (22.8.2013)

První vrh a navíc jsem byla u porodu, tak to okomentuji trochu podrobněji... :-)

Brusince se krátil čas na zabřeznutí, tak jsem se rozhodla pořád nepřemýšlet, jaký by byl ideální partner a kde ho vzít - a prostě jsem jí nastěhovala k Pepínovi. První miminka musela stihnout do roka a pak bude dost času zkoušet to, co by více vyhovovalo mým záměrům. A koneckonců čoko-oranž(-bílí) hlaďáčci, které jsem očekávala jako nejpravděpodobnější, nejsou vůbec špatným výsledkem.

Brusinka s Pepínem spolu strávili dva měsíce v klidném soužití - Pepča se pořád snažil a dvořil se, Brusinka ho zdařile odmítala. Vtipné bylo, že den poté, co jsem je dala k sobě, mě napadlo Brusinku zvážit. A zjistila jsem, že má na rodidlech "zátku" - tedy podle všeho krytí už proběhlo! Protože se Brusinčina říje předtím vůbec nijak neprojevovala, byla velká náhoda, že jsem to takhle trefila.

Březost se podle hmotnosti Brusinky potvrdila až po 5-6 týdnech, protože ona vlastně ještě stále byla v růstu, takže drobné nabírání bylo v normě. Až teprve v 7. týdnu bylo definitivně jasné, že přibírá mnohem víc a že pravděpodobně ten první termín krytí byl úspěšný. Pohyby miminek nebyly vůbec cítit, až dva týdny před porodem jsem ucítila tři zřetelné kopance :-).

Poslední 2 týdny už byla Brusinka sama - Pepču jsem musela oddělit dříve než jsem zamýšlela, protože jí stále věnoval svou pozornost a i když nebyl dotěrný, tak bylo vidět, že v letním horku má samička co dělat sama se svým pupkem a chtěla mít klid. Původně jsem jí chtěla vrátit k Čituli, ale zdálo se, že jí vyrušování opravdu vadí. Jinak byla úplně normálně aktivní, ale k jídlu si lehala a lehala si vlastně pořád. 69. den březosti vážila 1174 g (před zabřeznutím 780 g) a pánevní kosti měla rozestoupené na dva prsty, večer se objevil nepatrný výtok. 

Následující den ráno jsem ji nenašla viset na mřížích a žebrat. Jasné znamení, že se něco konečně děje! Ale na svůj příděl trávy se vrhla jako vždy. Když jsem se vrátila ze sprchy, nevěnovala se snídani, ale čistila malou tmavou střapatou kuličku. Zrovna v té chvíli přicházela na svět druhá, během dvou minut byla venku třetí. Brusinka mojí přítomnost vůbec nevnímala, jako v transu čistila první dvě miminka. Protože to vypadalo, že třetího si nevšimla a nerozbalí ho, tak jsem asi po 10(?) vteřinách zasáhla a pro třetí balíček pod ní sáhla. Trošku jsem ho postrčila a Brusinka se ho hned ujala. Třetí miminko vypadalo drobnější a slabší, ale začalo se hýbat a stavět na roztřesené nožičky.

Brusinka se věnovala čištění všech tří miminek a já jsem na nich hledala stopy oranžové barvy - nějaké šmouhy tam byly, takže se miminka dala odlišit hned od prvních chvilek. Odhadovala jsem to na tři a teď tady byli - ale všichni skoro stejní, překvápko se nekonalo. Jenže po pětiminutové pauze Brusinka zacouvala pod stříšku a najednou koukám, co to tam pod ní je - takže čtyřčata! A to miminko "navíc" bylo ještě k tomu červenooké, no nádhera! Jak se ukázalo o pár minut později, čokoládová trojka je klučičí a béžovo-zlatá je samička.

 

Matka: Brusinka Black and White, hladká krémová SG
Otec: Pepíno od Glorie, US teddy, béžová-zlatá s bílou

1,0 Auvajs Bubula - hladké ATG (SG), čokoládová s oranžovou, PV 75 g - V.H., Rožnov p. R.
1,0 Asik Bubula - hladké ATG (SG), čokoládová s oranžovou, PV 85 g - G.B., Velké Opatovice
1,0 Anýz Bubula - hladké ATG (SG), čokoládová s oranžovou, PV 67 g - P.P., Rožnov p. R.
0,1 Ája Bubula - hladké ATG (SG), béžová-zlatá s bílou, PV 83 g - zůstává jako maskot :-)

Kluci mají genetický vzorec aa bb C- epe Pp SS (u Auvajse a Anýzka tipuju Cca, protože mají světlejší čokoládovou než Asik, který bude nejspíše Ccd?). Ája má aa bb C- epe pp Ss. U Pepína se tím nepotvrdila žádná vloha pro zesvětlení, ale i tak tam může být a číhat na další šanci :-). Všichni jsou bez zálomků a Auvajs má jednoznačně nejkrásnější hlavičku, pěkně kulatou. Ája má hlavu nejdelší, ale zato asi nejvíc povedená ušiska.