Vytisknout tuto stránku

Vrh I (15.8.2014)

Brusinčina miminka jsem očekávala se špatně skrývanou nadějí, že se objeví znovu tygřík á la Emča z minulého vrhu :-). A ono to vyšlo! Je tu Iška, tygřík tentokrát v krémovém provedení.
Radost mi zkazil fakt, že jsem spolu s ní a Indym našla také dvě mrtvá miminka… Kdyby Brusinka byla bývala s vrhem počkala jeden den, mohla jsem být u porodu… kdybych byla bývala u porodu byla… atakdále, kdo to zažil, tak ví:-(. A kdo ne, tomu to samozřejmě nepřeju! Nevím, co se stalo, všechna miminka byla dost maličká na to, aby jejich porod nebyl zvlášť komplikovaný – ale ani tak malá, aby se narodila nepřipravená pro život. Miminka měla nízkou váhu, podle bříška i váhy Brusinky jsem očekávala spíše jen tři. Ale obě mrtvá tělíčka byla pečlivě očištěná, vypadala zcela normálně... navíc ty úžasně rozložené barvičky… je mi jich moc líto.
Březost probíhala normálně, Brusinka se před porodem otevírala skoro týden. O Indyho a Išku se vzorně stará a oba prckové mě svým skotačením hned od prvního dne přesvědčují, že jsou zdraví a nemusím se o ně bát. Vždyť pod nimi se nožky netřásly ani ten první den! Neuvěřitelné, jak se mají takoví drobečkové k světu.

Jak už jsem prozradila v Novinkách, tento vrh je nezvratným důkazem toho, že Brusinka je vlastně aguti! Což je pro moje plány jednak skvělé zpestření, jednak “podraz”, protože o to má Ríša menší šanci prosadit své “solidní” geny a o to méně solid aguti miminek se může Brusince narodit (aguti je vůči solid aguti dominantní). No to jsou mi překvápka!

 

Matka: Brusinka Black and White, hladké, krémová
Otec: Ríša Luna, US teddy, solid aguti lemon - krémová s bílou

1,0 Indy Bubula - hladké ATG, buff s aguti buff a bílou, PV 56 g – V NOVÉM DOMOVĚ (K.K., Liberec)
0,1 Iška Bubula - hladké ATG, kuní - krémová, PV 57 g – V NOVÉM DOMOVĚ (R.L., Ostrava)
1,0 Ilja Bubula - hladké ATG, čokoládová sable magpie, PV 62 g – bohužel zemřel při porodu
0,1 Ivy Bubula - hladké ATG, aguti šedá - krémová, PV 61 g – bohužel zemřela při porodu