Vytisknout tuto stránku

Vrh H (21.7.2014)

Gábinka si dávala na čas a podobně jako při jejím prvním vrhu, i tentokrát se otevírala nejméně osm dní. Vzhledem k panujícím vedrům jsem se jí ani nedivila, že si nechce přidělávat starosti s péčí o miminka - a pozdržela si je v bříšku, co to šlo :-).
V den porodu jsem večer po deváté, krátce poté co se v pokoji s morčaty zhaslo (mají večerku vždy v devět, kdy automaticky zhasínají okolní akvária), přišla na první kontrolu - a hned jsem se sháněla po foťáku, protože Gábi dřepěla v porodní pozici a už to vypadalo, že jsem se dočkala! Jenže ouha, asi jí moje přítomnost vadila, tak si pohodlně ostrala v kupce sena a nic se nedělo... před desátou při další kontrole opět nic... a před jedenáctou už dosušovala tři křehotinky.

Tři holčičky jsou si velice podobné, i když je zajímavý zřetelný rozdíl v tmavosti u obou solid aguti skořicových holčiček (které jsou mimochodem celý tatínek). Háta má i o poznání světlejší oči, téměř rubínové. Protože obě jsou crcr, tak ten rozdíl způsobuje buď vloha pro červené oko (o čemž pochybuju, že by se takto projevovala?), a nebo je Háta magpie a tahle zvláštní genetická kombinace s sebou nese i zesvětlení...?! Kdoví. Ještě se máme co o genetice morčat co dozvídat. Každopádně to, že Hopla s cdcr je o poznání tmavší, už překvapivé není.

Miminka jsou navzdory pěkným porodním vahám křehoučká, mají místy poměrně řídkou srst a i podle drápků ještě mohla nějaký ten den vydržet, i když Gábinka se na porod chystala dlouho, takže uspěchaný nebyl. Vysoké teploty teď jim ani Gábince na pohodě nepřidávají, snad se vše bude zlepšovat. Hátička drží hlavičku nakloněnou na stranu, což se u miminek prý občas stává, setkávám se s tím poprvé. Není to běžně vidět, ale při fotografování mi to neušlo. Mám ale dojem, že se snaží hlavičkou občas zatřepat, jakoby jí něco uvízlo v uchu... nic nevidím a situaci budu sledovat. Jinak malá normálně běhá a vše ochutnává jako její sestřičky.

EDIT 20.8.2014 - Tak Háta je opravdu magpie, už se to podle zbarvení dá snáze vyčíst. A situace s hlavičkou se podstatně "vylepšila" (ona nikdy nebyla špatná). Při běžném pohybu drží Hátička úplně normální postoj, běhá a skáče, nemá s koordinací sebemenší problémy a hlavičku nosí rovně, už s ní ani netřepe. Jen když jí zakloní a hvízdá, tak jí zaklání trochu šikmo. Kdyby to bylo moje jediné morče, asi bych si to ani neuvědomila. A ono to má taky velkou souvislost s tím, že jí jedno ouško zatím pořádně nespadlo a vypadá jak kormidlo - ale však ono spadne :-).

Matka: Gábinka Luna, US teddy, krémová – bílá s kuní
Otec: Piff z Aldringenu, US teddy, solid aguti skořicová - bílá

0,1 Háta Bubula - US teddy, solid aguti skořicová magpie, PV 77 g - V NOVÉM DOMOVĚ (R.L., Ostrava)
0,1 Hůla Bubula - US teddy, solid aguti skořicová - bílá, PV 81 g - V NOVÉM DOMOVĚ (M.H., Praha)
0,1 Hopla Bubula - US teddy, solid aguti krémová – bílá, PV 72 g - V NOVÉM DOMOVĚ (M.P., Praha)