Vytisknout tuto stránku

Vrh J (12.10.2014)

Ája Bubula, maskot naší CHS, je podruhé maminkou! Tentokrát jsem vyzkoušela její spojení s Ríšou, protože má co se genetiky týká lepší “éčka” než Piffík, tudíž můžou vzniknout barevnější miminka. I když vlastně v jejím prvním vrhu (který byl mimochodem moc hezký a hodně čokoládový, viz vrh F) nebyl problém s nedostatkem barev, ale spíš s tím, že si Ája všude prosadila oranžovou. Totéž se mohlo stát i s Ríšou, ale nestalo – a na světě je pěkně pestrý vrh: krásný hladký solídek a dva strakatí teddíci.

Zajímavé je, že všichni tři kluci jsou dvoubarevní, tzn. ani jeden nenese bílou! Ono zajímavé je už to, že jsou to tři kluci, ale to je spíš taková perlička… :-). A poslední poznámka ke genetice – podle krémové barvy nelze usuzovat, jaké má Ája to druhé skryté céčko (je buď Ccd, nebo Cca), protože cd mohou mít oba krémáčci klidně od Ríši, nebo od Ríši cr a od Áji cd – takže krémová to nerozlouskla, to by se musel narodit třeba buff (cdcd). Ale vzhledem k tomu, že především Jára má oko téměř rubínové a jeho čokoládová barva je extrémně vysvětlalá, přijde mi víc než pravděpodobné, že Ája je Cca. Alela ca způsobuje nejsilnější ředění a má tak nepřímo vliv i na barvu oka. Takže Janek a Jára jsou zřejmě cdca.

Chlapečci jsou strašně roztomilí, mají hezké kulaté hlavičky a uši bez zálomků. Z obou "strakáčů" jsem nadšená, protože takhle veselé zbarvení se mi líbí; hladký solídek Janek má zase barvu, pro kterou mám rozhodně slabost, a jeho hlavička je perfektní. Tudíž vrh na jedničku s hvězdičkou!

 

Matka: Ája Bubula, hladké ATG, béžová-zlatá s bílou
Otec: Ríša Luna, US teddy, solid aguti lemon - krémová s bílou

1,0 Janek Bubula - hladké ATG, solid aguti krémová s krémovou, PV 77 g - V NOVÉM DOMOVĚ (L.J, Veselí nad Lužnicí)
1,0 Jára Bubula - US teddy, čokoládová - krémová, PV 76 g - V NOVÉM DOMOVĚ (L.J, Veselí nad Lužnicí)
1,0 Jupík Bubula - US teddy, solid aguti zlatá - červená, PV 63 g - V NOVÉM DOMOVĚ (L.J, Veselí nad Lužnicí)