Vytisknout tuto stránku

Vrh B (17.10.2013)

Wikuňčina březost byla naprosto bezproblémová, jen se mi zdálo, že výrazné zakulacení bříška se moc neodrazilo na váze (přibrala jen 250 g). Byla pořád hodně aktivní a dobře naladěná. Při velkém čištění morčatárny 56. den březosti jsem jí zkusila přesunout k Brusince s Ájou, ale předváděla svůj útrpný pláč, jak umí jen ona... tak jsem jí vrátila k Ríšovi s tím, že ho v následujících dnech odstěhuju jinam.

60. den březosti jsem Wiki vážila a cítila jsem výrazné kopání miminek, ještě se ani nezačala otevírat. Vše podle plánu, i když podle té mely v břiše jsem si říkala, že miminko nakonec asi nebude jedno, ale dvě a možná i tři, pokud ještě dost přibere. A dala jsem si závazek, že následující den Ríšu odstěhuju - i když se Wikča ještě ani nezačala otevírat. Jenže ráno mi ho bylo líto, strčit ho na samotku a jít do práce, tak jsem to nechala na odpoledne... ještě cestou domů si říkám, to by bylo taaak hloupé, kdybych to prošvihla... kouknu, nic, Wikča s Ríšou loudí o jídlo... momentík, není trošku hubenější?!

V koutku se krčí čtyři kuličky. Na první pohled hodně droboučké, ale v pořádku! A každá kulička úplně jinak zbarvená, navíc ani jedna nemá barvu po mamce nebo taťkovi. Máme tu vrh B! ...a budu doufat, že Ríša s Wikčou nestihli hned zadělat na vrh C, sypu si popel na hlavu a dám si na to už velký pozor!!!

Miminka naštěstí i přes nízké váhy pěkně prospívají, od 3. dne je trochu přikrmuju kotěcím mlékem a už hezky přibírají, bude to dobré. Wiki se stará naprosto perfektně. Povedly se krásné barvy, jsem nadšená a spojení Ríša + Wiki předčilo mé očekávání. Navíc Ríša byl skvělý partner, moc se neprosazoval a nepředváděl a nechával Wiki v klidu, a přesto jí úspěšně nakryl na 1. pokus.

 

Matka: Wikuňa z Aldringenu, US teddy, aguti oranžová - oranžová - bílá
Otec: Ríša Luna, US teddy, solid aguti lemon - krémová s bílou

0,1 Buchta Bubula - US teddy, aguti šedá (lemon) - bílá s krémovou, PV 62 g (1 zálomek) - M.K., Bratislava
0,1 Berta Bubula - US teddy, červená se solid aguti zlatou a bílou, PV 64 g - M.K., Bratislava
1,0 Béda Bubula - US teddy, čokoládová - krémová s bílou, PV 57 g - I.V., Hostivice
1,0 Bingo Bubula - US teddy, černá - červená s bílou, PV 51 g - I.V., Hostivice