Vytisknout tuto stránku

Vrh E (25.2.2014)

Éčka se narodila trochu nečekaně, myslela jsem si, že má Brusinka ještě tak 3-4 dny čas. Čekala jsem tři hodně velká mláďata, možná 4, ale bříško bylo trochu nesouměrné. Tři dny před porodem vážila Brusinka 1248 g a nezačala se ještě otevírat, pak už jsem jí zkontrolovat nestihla. A najednou jsem jí odpoledne přistihla, jak čistí miminko, které bylo úplně malinké, bledounké, růžovošedé… po něm se objevil malinkatý tygřík… pak velký černý strakáč… a nakonec čokoládová princezna s hvězdou na čele :-).

Hurá, čtyřčátka jsou na světě, porodní váhy jsou naprosto v pořádku a miminka taktéž. Největší buclík s krásnou krátkou hlavičkou je kluk, ostatní jsou holčičky. Barvy vyšly podle očekávání (ačkoli první holčička dokud neoschla mě docela zmátla), i když se kupodivu nepovedla žádná kombinace s krémovou. Spojení Brusinky s Ríšou naprosto splnilo moje očekávání a nekonalo se myslím naposledy :-).

Elza, které říkám Sněhurka, má bílé bříško a kroužky kolem očí, tj. typické znaky aguti. Jenže to by mohla podědit jen po mamince, která už měla 4 jiná tmavá miminka, tj. celkově 7 bez tickingu. Takže je to hodně nepravděpodobné. Budu to považovat za náhodu a Elzička je po tatínkovi solidka. Možná v tom hraje úlohu její himi vloha…
U Emči čekám, jak se dovybarví, je strašně drobounká nechci jí mučit zkoumáním. Buď má srst tak promíchanou, nebo tam je ticking. Uvidí se za pár dnů.

Pokud byste se chtěli podívat, jak tento vrh přicházel na svět, tak celý průběh porodu najdete zdokumentovaný ve Fotogalerii. Fotky jsou pochopitelně trochu "naturalistické", proto jsem je nedávala do hlavní galerie vrhu. Omluvte také ten binec, ale není to poprvé, kdy se ukázalo, že samičky strašně rády rodí v "záchodě". Ostatně rády tam i spí, co už :-).

 

Matka: Brusinka Black and White, hladké, krémová
Otec: Ríša Luna, US teddy, solid aguti lemon - krémová s bílou

0,1 Elza Bubula - hladké ATG, solid aguti stříbrná sable magpie, PV 79 g – V NOVÉM DOMOVĚ (E.K., Olomouc)
0,1 Emča Bubula - hladké ATG, kuní (solid aguti šedá?) - buff s bílou, PV 69 g – V NOVÉM DOMOVĚ (E.K., Olomouc)
1,0 Eman Bubula - hladké ATG, černá sable magpie, PV 100 g – V NOVÉM DOMOVĚ (CHS Pearl Moon)
0,1 Elí Bubula - hladké ATG, čokoládová sable magpie, PV 86 g – V NOVÉM DOMOVĚ (L.B., Skřipov)